US Open: Koszmarna seria przełamań. Radwańska nie podbije Nowego Jorku

30

Urszula Radwańska nie zagra w turnieju głównym US Open. 25-letnia tenisistka z Krakowa przegrała 4:6 0:6 z Eri Hozumi (Japonia). Nasza reprezentantka bardzo źle spisywała się we własnych gemach serwisowych. Tylko dwa z nich potrafiła rozstrzygnąć na własną korzyść.

Sklasyfikowana na 208. miejscu w rankingu WTA Japonka także nie najlepiej rozpoczęła pojedynek. Przy stanie 3:2 zdołała jednak wygrać gema przy własnym podaniu, dzięki czemu po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie z przewagą dwóch gemów. Radwańska musiała gonić wynik, ale było to zadanie ponad jej siły. Polka przegrała pierwszą partię 4:6 po 37 minutach rywalizacji.

Druga odsłona gry trwała sześć minut dłużej, ale niestety nie przełożyło się to na lepszy rezultat. Młodsza z sióstr Radwańskich nie zdołała wygrać ani jednego gema. Hozumi nie wyciągnęła pomocnej ręki i przy stanie 5:0 wykorzystała drugą piłkę meczową, przekreślając tym samym szanse Radwańskiej na awans do drabinki głównej.