US Open: Klątwa Isnera

26

Philipp KohlschreiberJohn Isner (USA, 13) przegrał 1:3 (6:7 6:4 6:7 6:7) z Philippem Kohlschreiberem (Niemcy, 22) w III rundzie US Open. Trzeci rok z rzędu Amerykanin odpada w tej samej rundzie przeciwko temu samemu rywalowi! Co najciekawsze John przegrał sobotni mecz oddając inicjatywę w tie-breakach. Przed „trzynastymi gemami” kontrolował przebieg gry, miał okazje do przełamań, jednak w najważniejszych momentach się mylił.

W otwierającym secie miał nawet piłkę setową, jednak wtedy z pomocą przyszedł serwis Niemca i Kolba utrzymał podanie. Tak jak wspomniałem w tie-breaku to Philipp okazał się lepszy, jednak zazwyczaj była to minimalna przewaga. W pierwszej odsłonie wygrał dzięki jednemu mini-breakowi (7-4).

Druga partia na pewno nie po myśli Kohlschreibera, który już przy swoim pierwszym podaniu oddaje inicjatywę „Big Johnowi”. Isner wykorzystał dekoncentrację przeciwnika i bardzo szybko objął prowadzenie. Kilka gemów później mógł powiększyć przewagę, lecz ta sztuka mu się nie udała. Bardzo pewnie grał przy swoich podaniach i tym razem bez problemów wygrał seta (6:4).

Kolejna odsłona bardzo podobna do otwierającej części meczu. Przewaga Amerykanina, dwa break pointy po jego stronie. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to się sprawdziło również w tym meczu. Reprezentant gospodarzy przegrał po tie-breaku, chociaż bardzo dobrze go rozpoczął. Mimo to stracił trzy swoje serwisy i musiał znów gonić wynik (2-7).

Czwarta i jak się okazało ostatnia partia także dla Kolby. Zawodnik z Niemiec po raz kolejny odpierał ataki Isnera, bronił szans na przełamanie, ale również otrzymał swoje okazje na breaka. Także nie potrafił z nich skorzystać i oglądaliśmy trzeciego tie-breaka w tej rywalizacji. Jeden mini-break i John trzeci rok z rzędu odpada w III fazie US Open. Philipp awansuje dalej i teraz zmierzy się z Novakiem Djokovicem (Serbia, 1).

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Sam Querrey (USA) 6:3 6:2 6:2

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3) – Blaz Kavcic (Słowenia) [walkower dla Wawrinki]

Milos Raonic (Kanada, 5) – Victor Estrella (Dominikana) 7:6 (5) 7:6 (5) 7:6 (3)

Andy Murray (Wielka Brytania, 8) – Andrey Kuznetsov (Rosja) 6:1 7:5 4:6 6:2

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 9) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 6:4 6:4 6:4

Kei Nishikori (Japonia, 10) – Leonardo Mayer (Argentyna, 23) 6:4 6:2 6:3

Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 22) – John Isner (USA, 13) 7:6 (4) 4:6 7:6 (2) 7:6 (4)

Tommy Robredo (Hiszpania, 16) ? Nick Kyrgios (Australia) 3:6 6:3 7:6 (4) 6:3