US Open: Chwalińska i Hertel zameldowały się w ćwierćfinale debla

46

Maja Chwalińska i Ania Hertel awansowały do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej juniorek US Open. W 1/8 finału polska para pokonała 6:4 6:2 Sofię Munerę Sanchez (Kolumbia) i Sadę Nahimenę (Burundi).

,,Biało-czerwone” mogą w pełni skoncentrować się na turnieju deblowym, ponieważ wcześniej doznały porażek w singlu. Chwalińska przegrała mecz 1. rundy turnieju głównego, natomiast Hertel nie zdołała się przebić przez kwalifikacje. W turnieju deblowym nie straciły za to jeszcze ani jednego seta. W 1/8 finału los skojarzył Polki z dość egzotycznymi rywalkami. ,,Biało-czerwone” nie dały się im zaskoczyć i odniosły przekonujące zwycięstwo 6:4 6:2. Co ciekawe, w obu setach to rywalki jako pierwsze obejmowały przewagę przełamania, ale w żaden sposób nie przełożyło się to na końcowy rezultat.

Ćwierćfinałowymi rywalkami Chwalińskiej i Hertel będą rozstawione z numerem siódmym Rosjanki Sofia Lansere i Kamilla Rachimowa.

_

Wynik meczu 1/8 finału:

Chwalińska/Hertel (Polska/Polska) – Munera Sanchez/Nahimana (Kolumbia/Burundi) 6:4 6:2