US Open: Awans Fyrstenberga i Matkowskiego

32

Fyrstenberg MatkowskiMariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali 2:1 (4:6 6:4 6:4) z Juanem-Sebastianem Cabalem (Kolumbia) oraz Robertem Farahem (Kolumbia) w II rundzie turnieju deblowego w Nowym Jorku. Polacy zaczęli bardzo niepewnie i szybko stracili swoje podanie. W pierwszym secie nie udało się odrobić strat i musieli gonić wynik (4:6). W kolejnych partiach było już o wiele lepiej. Druga odsłona padła ich łupem, chociaż rywale bardzo dobrze się bronili. Break dla Fyrstenberga i Matkowskiego nastąpił bardzo niespodziewanie w dziesiątym gemie tej części rywalizacji (6:4). Reprezentanci Polski wyrównali stan rywalizacji.

Identyczny przebieg miał kolejny set, decydujący o losach awansu. Cabal i Farah grali bardzo równo, ale znów przyszedł moment dekoncentracji i stracili swojego gema serwisowego (6:4). Tym razem zaważyło to na całym spotkaniu i to Mariusz i Marcin awansowali do III rundy na US Open! Tam zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku: Dusan Lajovic/Joao Sousa (Serbia/Portugalia) vs. Ivan Dodig/Marcelo Melo (Chorwacja/Brazylia).

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski – Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah 4:6 6:4 6:4