Turnieje ITF: Porażki Polaków w singlu i deblu

28

Maciej SmołaMichał Dem­bek prze­grali w pół­fi­na­łach tur­nieju w RPA. W oby­dwu spo­tka­niach były trzy sety. Smoła, w pół­fi­nale prze­grał z Ruanem Roelo­fse (RPA) 6:7 (2), 6:3, 3:6. Nato­miast Dem­bek, pew­nie wygrał pierw­szą odsłonę, drugi set padł łupem rywala po tie-bre­aku. W decy­du­ją­cej par­tii jedna porażka ser­wi­sowa zade­cy­do­wała o wyniku meczu. Polak uległ Ben­ja­mi­nowi Loc­kowi (Zim­ba­bwe, nr 1), 6:1, 6:7 (2), 4:6. Pano­wie razem zagrali w tur­nieju deblo­wym, w któ­rym prze­grali w finale z Austria­kiem Davi­dem Pichle­rem i Niem­cem Seba­stia­nem Prech­te­lem, 3:6, 5:7. Pod­czas tur­nieju w Jabloncu, Joanna Zawadzka wraz z Czeszką Dag­mar Dudla­kovą (nr 4) prze­grały w ćwierć­fi­nale z Czesz­kami, Karo­liną Beran­kovą i Bar­borą Miklovą 5:7, 3:6.

Stellenbosch (RPA),kort twardy

Półfinał singla

Ruan Roelofse (RPA, WC) – Maciej Smoła (Polska, 5) 7:6(2), 3:6, 6:3
Benjamin Lock (Zimbabwe, 1) – Michał Dembek (Polska) 1:6, 7:6(2), 6:4

Finał debla

David Pichler (Austria) / Sebastian Prechtel (Niemcy) – Daniel Kossek (Polska, 4) / Maciej Smoła (Polska, 4) 6:2, 7:5

Jablonec(Czechy), kort dywanowy w hali

Karolina Berankova (Czechy) / Barbora Miklova (Czechy) – Joanna Zawadzka (Polska, 4) / Dagmar Dudlakova (Czechy, 4) 7:5, 6:3