Toronto: Wozniacki wygrywa thriller i eliminuje liderkę rankingu

Po wyeliminowaniu Agnieszki Radwańskiej (Polska, 10), rozstawiona z numerem szóstym Caroline Wozniacki (Dania, 6) nie zwalnia tempa na kortach twardych w Montrealu (pula nagród: 2 735 139 dolarów) i jest już w najlepszej czwórce zmagań.

Spotkanie ćwierćfinałowe przeciwko najwyżej notowanej Karolinie Pliskovej (Czechy, 1) kilkakrotnie było przerywane z powodu opadów deszczu. Mimo tego, panie spędziły na centralnej arenie niemalże trzy godziny. Cała konfrontacja zgoła inaczej, gdyby Czeszka nie roztrwoniła prowadzenia 4:2 w trzecim secie. Od tego stanu gemy zapisywała na swoim koncie już tylko „Caro”, która wygrała 7:5 6:7 (3) 6:4.

Półfinałową przeciwniczki Dunki z polskimi korzeniami będzie Sloane Stephens ze Stanów Zjednoczonych. W trzeciej odsłonie Amerykanka obroniła trzy piłki meczowe przy serwisie Lucie Safarovej (Czechy), żeby ostatecznie pokonać drugą z naszych południowych sąsiadek 6:2 1:6 7:5.

Dwóch pozostałych pojedynków ćwierćfinałowych nie udało się dograć do końca. Mecz Garbine Muguruzy (Hiszpania, 4) z Eliną Switoliną (Ukraina, 5) został przerwany po pierwszym secie, w którym tenisistka z Caracas triumfowała 6:4. Natomiast Simona Halep (Rumunia, 2) i Caroline Garcia (Francja) nawet nie pokazały się kibicom.