Toronto: Monfils przedłuża zwycięską serię

84

Do końca dobiegły już wszystkie mecze 1. rundy Rogers Cup (pula nagród: 4 089 740 dolarów). W 1/16 finału zameldował się m.in. Gael Monfils (Francja), który bez starty seta pokonał Joao Souse (Portugalia), czym przedłużył swoją serię zwycięstw.

Dla ,,Lamonfa” była to już szósta wygrana z rzędu. W zwycięski trans wpadł w Waszyngtonie, gdzie triumfował w całych zawodach. Szybkie przenosiny do Toronto w żaden sposób nie wybiły go z uderzenia. Czarnoskóry Francuz potrzebował tylko 71 minut na pokonanie 6:3 6:3 Joao Sousy. O awans do 3. rundy Monfils powalczy z Vaskiem Pospisilem (Kanada). Reprezentant gospodarzy zaoszczędził sporo sił, ponieważ Jeremy Chardy (Francja) skreczował już po przegranym pierwszym secie. Pospisil to półfinalista Rogers Cup z roku 2013.

Twórcami największych niespodzianek w drugim dniu imprezy zostali Yen-Hsun Lu (Tajwan) i Fabio Fognini (Włochy). Azjata wykorzystał słabszą formę Alexandra Zvereva (Niemcy) i pokonał go 7:5 6:3. Z kolei 29-letni Włoch sprawił spory zawód kibicom zgromadzonym na trybunach, wygrywając 6:4 6:4 z reprezentantem gospodarzy Stevem Johnsonem, który w Toronto był rozstawiony z numerem piętnastym.

O jeden szczebelek dalej w turniejowej drabince znajdują się Tomas Berdych (Czechy) i Stan Wawrinka (Szwajcaria). Reprezentant naszych południowych sąsiadów niemrawo rozpoczął starcie z Borną Coricem (Chorwacja), ale z biegiem czasu grał coraz lepiej i ostatecznie wygrał 4:6 6:1 6:4. Łatwej przeprawy nie miał również 31-letni Szwajcar. Wawrinka pokonał 7:6(3) 7:6(8) Michaiła Jużnego (Rosja), mimo że w obu setach musiał odrabiać stratę przełamania. Rosjanin ma czego żałować, ponieważ w drugiej partii nie wykorzystał dwóch piłek setowych.