Tokio: Wozniacki doczekała się na 24. tytuł

16

Caroline Wozniacki (Dania) wreszcie może cieszyć się z turniejowe zwycięstwa. Była liderka rankingu WTA pokonała 7:5 6:3 Naomi Osakę (Japonia) w finale Toray Pan Pacific Open (pula nagród: 1 mln. dolarów). Na taki sukces musiała bardzo długo czekać, poprzednie trofeum zdobyła w marcu zeszłego roku.

W finale spotkały się dwie nierozstawione tenisistki, choć znajdujące się w zupełnie innym miejscu na swojej tenisowej drodze. Naomi Osaka to 18-letnia wschodząca gwiazda tenisa, która przed własną publicznością potrafiła wzbić się na wyżyny własnych możliwości i osiągnąć najlepszy wynik w karierze. Z kolei Wozniacki najlepsze lata ma już najprawdopodobniej za sobą. Swoimi ostatnimi występami udowadnia jednak, że kryzys z pierwszej części sezonu jest już za nią i wciąż jest w stanie rywalizować z najlepszymi tenisistkami na świecie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Osaka dwukrotnie prowadziła w nim z przewagą przełamania, ale nie potrafiła uczynić z tego pożytku. Doszło do zaciętej końcówki, w której górę wzięło większe doświadczenie Dunki. Przy stanie 5:5 Wozniacki obroniła dwa break-pointy, a po zmianie stron świetnie spisała się na returnie i wykorzystała już pierwszą piłkę setową.

Druga odsłona gry miała zupełnie inny przebieg. Bezbłędna Wozniacki zdobywała punkt za punktem, natomiast Osaka zupełnie nie potrafiła odnaleźć się na korcie. Dunka wyszła na prowadzenie 5:0 i wydawało się, że kwestią paru minut jest zakończenie tego pojedynku. Osaka zerwała się jednak do walki i wygrała trzy gemy z rzędu. Całości strat nie udało się jej jednak odrobić. Przy stanie 5:3 Wozniacki wygrała gema ,,na sucho” i w okazały sposób przypieczętowała zwycięstwo w finałowym starciu, które trwało godzinę i 46 minut.

Przypomnijmy, że Wozniacki w ćwierćfinale i półfinale wyrzucała poza burtę turnieju reprezentantki Polski. Najpierw poradziła sobie z Magdą Linette, a następnie, po niemal trzygodzinnym boju pokonała Agnieszkę Radwańską. Dzięki zdobytym punktom awansuje na 22. miejsce w rankingu WTA. Na najwyższej pozycji w karierze znajdzie się Naomi Osaka. Japonka od poniedziałku będzie zajmowała 47. lokatę.