Tiencin: Turniejowe ,,trójki” pokonały Linette i Duan

31

Pogoda nie rozpieszczała we wtorek tenisistek, które postanowiły zawalczy o rankingowe punkty w Tiencinie. W halowych warunkach musiała rywalizować Magda Linette, która wraz z Ying-Ying Duan (Chiny) przegrały 2:6 4:6 mecz I rundy turnieju gry podwójnej z Dalilą Jakupovic (Słowenia) i Niną Stojanovic (Serbia).

Polsko-chińska para nie miała szczęścia w losowaniu. Już w pierwszej rundzie los skojarzył Linette i Duan z parą rozstawioną z numerem trzecim. Spotkanie trwało tylko godzinę i siedem minut. Jakupovic i Stojanovic błyskawicznie wygrały pierwszego seta 6:2, zdobywając wszystkie gemy przy własnym podaniu. Więcej walki było w kolejnej części gry, ale od stanu 4:3 Linette i Duan przegrały trzy gemy z rzędu, co poskutkowało wypadnięciem za burtę turnieju.

Dla Linette najważniejszy będzie jednak występ w turnieju singlowym. 25-letnia poznanianka w 1. rundzie zmierzy się z Kateryną Bondarenko (Ukraina). Jeśli ją pokona, w 1/8 finału prawdopodobnie będzie na nią czekać Maria Szarapowa (Rosja).