Tiencin: Linette o ćwierćfinał powalczy z Szarapową

27

Magda Linette odniosła kolejne wartościowe zwycięstwo w obecnym sezonie. W pierwszej rundzie Tianjin Open (pula nagród: 500 000 dolarów) pokonała 3:6 6:3 7:5 Katerynę Bondarenko (Ukraina), która zaledwie dwa tygodnie temu cieszyła się z turniejowego zwycięstwa w Taszkiencie.

Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla obu tenisistek. Linette potrafiła pokonać tenisistki z czołowej pięćdziesiątki, była też bliska odniesienia sensacyjnego zwycięstwa nad Garbine Muguruzą (Hiszpania). Z kolei 31-letnia Bondarenko wygrała pod koniec września dopiero drugi turniej głównego cyklu w karierze. W finale w Taszkiencie pokonała wyżej notowaną Timeę Babos (Węgry).

Starcie Linette z Bondarenko było bardzo wyrównane i do końca nie było wiadomo, która z zawodniczek awansuje do 2. rundy. Pierwszego seta reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów wygrała 6:3, a w pewnym momencie prowadziła już nawet 5:1. Kiedy w gemie otwarcia kolejnej partii Bondarenko wywalczyła przewagę przełamania, zaczęło się robić niebezpiecznie. Linette opanowała jednak sytuację i wygrała drugiego seta 6:3.

W trzeciej odsłonie rywalizacji tenisistki szły łeb w łeb. Obie wygrywały gemy serwisowe bez większych problemów, Linette nie musiała bronić ani jednego break-pointa. Zanosiło się na tie-break, ale w ostatnim momencie doszło do szczęśliwego zwrotu akcji. Linette przy stanie 5:5 przełamała doświadczoną przeciwniczkę, a po zmianie stron wygrała gema bez straty punktu, pieczętując awans do II rundy. Pojedynek trwał godzinę i 46 minut.

Kolejną rywalką naszej reprezentantki będzie Maria Szarapowa (Rosja), była liderka rankingu WTA, triumfatorka turniejów wielkoszlemowych. 30-letnia Rosjanka w pierwszej rundzie wygrała 6:4 6:2 z Iriną-Camelią Begu (Rumunia).