Tampere: Imponujące zwycięstwo Majchrzaka w walce o ćwierćfinał

32
Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Rozstawiony z numerem piątym Kamil Majchrzak rozbił Włocha Riccardo Bellottiego 6:0, 6:1 i awansował do ćwierćfinału turnieju challengerowego rozgrywanego na kortach ziemnych w Tampere.

W rywalizacji Majchrzaka z Bellottim różnica klas była widoczna już od pierwszych piłek spotkania. W pierwszym secie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego w żadnym z trzech gemów serwisowych rywala nie pozwolił mu na obronienie własnego podania i zakończył ją wynikiem 6:0. Druga partia nie przyniosła zmiany przebiegu gry. Polak w pełni panował nad sytuacją na korcie, zdobywając przełamania w drugim oraz czwartym gemie. Jedyną stratę poniósł prowadząc 5:0, lecz po chwili zwieńczył trwającą 52 minuty potyczkę rezultatem 6:0, 6:1.

O miejsce w półfinale fińskich zmagań Majchrzak powalczy z oznaczonym numerem pierwszym Boliwijczykiem Hugo Dellienem, który dziś, wynikiem 6:4, 7:5 wyeliminował z dalszej gry holenderskiego kwalifikanta Jelle Selsa.