Szczecin: Janowicz kończy zmagania na ćwierćfinale

46

Przy wypełnionych po brzegi trybunach rozstawiony z numerem szóstym Jerzy Janowicz walczył o półfinał jubileuszowej edycji challengera Pekao Szczecin Open. Ze starcia z Florianem Mayerem (Niemcy, 2) wyszedł jednak na tarczy, przegrywając 2:6 6:7 (3).

Już pierwsze piłki pokazały, że nie będzie to łatwy pojedynek dla łodzianina. Na przywitanie tenisista z Bayruthu odskoczył na prowadzenie 3:0. Co prawda, „Jerzyk” zdołał odrobić jedno przełamanie w czwartym gemie, ale to okazało się za mało i po kilkunastu minutach Niemiec ponownie odskoczył na przewagę dwóch breaków.

Przez całą otwierającą partię Polak narzekał na źle naciągnięty sprzęt, czego efektem było oddanie jednemu z ball boyów trzech rakiet już na początku spotkania do ponownego naciągnięcia. Po zakończonym secie sam zdecydował się wybrać do stringera.

W drugim secie gra Polaka wyglądała już o wiele lepiej, bowiem w połowie odsłony dostał poprawiony sprzęt. W ósmym gemie odrobił stratę przełamania i o losach zadecydować miał tie break. W nim górą był Mayer.

Był to już czwarty pojedynek tych tenisistów i po raz czwarty lepszy był Niemiec, który w półfinale zagra z Jurgenem Zoppem (Estonia).