Szczecin: Davidovich Fokina i Andreozzi zagrają o tytuł

75

Przebijający się przez eliminacje Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) okazał się największą sensacją tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open (pula nagród: 127 tys. euro). W sobotę dziewiętnastolatek potrzebował godziny i dwudziestu minut, żeby wygrać z młodszym o dwa lata Rudolfem Mollekerem (Niemcy) 6:1 2:6 6:2.

Mimo trzysetowego wymiaru, pojedynek toczył się w bardzo szybkim tempie. Obaj charakteryzujemy się dość agresywnym stylem gry, więc ten mecz faktycznie toczył się w ekspresowym tempie – ocenił taki stan rzeczy Hiszpan z rosyjskimi korzeniami.

W niedzielnym finale ubiegłoroczny mistrz juniorskiego Wimbledonu zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Guido Andreozzim (Argentyna, 4), który w argentyńskim półfinale cieszył się ze zwycięstwa 3:6 7:6 (4) 6:4 kwalifikanta Facundo Arguello (Argentyna).

Niżej notowany z „Albicelestes” miał jednak swoje szanse, żeby odprawić wyżej notowanego rodaka, ponieważ w drugim secie miał swój serwis przy stanie 5:4 na swoją korzyść, a decydującą odsłonę rozpoczął od prowadzenia 3:0.