Szczecin: Andreozzi wziął rewanż za Poznań i zagra w argentyńskim półfinale

59
Guido Andreozzi (ARG)

Nieco ponad rok musiał czekać rozstawiony z numerem czwartym Guido Andreozzi (Argentyna, 4), żeby wziąć rewanż za porażkę w finale poznańskiego challengera. Na kortach ziemnych przy Alei Wojska Polskiego w Szczecinie, gdzie rozgrywany jest Pekao Szczecin Open, Argentyńczyk pokonał w ćwierćfinale Aleksieja Watutina (Rosja) 7:5 1:6 6:1.

Walka o miejsce w finale będzie wewnętrzną sprawą „Albicelestes”, ponieważ półfinałowym przeciwnikiem 27-latka będzie jego rodak, przebijający się przez eliminacje Facundo Arguello (Argentyna), który w najdłuższym piątkowym pojedynku, po dziewięciu kwadransach, wygrał z Rogerio Dutra Silvą (Brazylia) 4:6 6:3 6:2.

Arguello nie jest jednak jedynym tenisistą z czwartej setki, który znalazł się w najlepszej czwórce szczecińskiej imprezy. Dwa kroki od ściągnięcia „hiszpańskiej klątwy” jest Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania). Najbardziej niespodziewany gracz na tym etapie rozgrywek okazał się lepszy od Gianluigi’ego Quinzi’ego (Włochy), ogrywając go 7:6 (3) 0:6 6:4.

Skład półfinalistów uzupełnia Rudolf Molleker (Niemcy). Siedemnastolatek jako jedyny uporał się z rywalem w dwóch setach, meldując się w półfinale już po godzinie i ośmiu minutach. Ostatnia piątkowa konfrontacja przeciwko „szczęśliwemu przegranemu” z kwalifikacji zakończyła się triumfem Niemca 6:2 6:4.

Wyniki ćwierćfinałów:

Guido Andreozzi (Argentyna, 4) – Aleksiej Watutin (Rosja) 7:5 1:6 6:1

Facundo Arguello (Argentyna) – Rogerio Dutra Silva (Brazylia) 4:6 6:3 6:2

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) – Gianluigi Quinzi (Włochy) 7:6 (3) 0:6 6:4

Rudolf Molleker (Niemcy) – Roberto Marcora (Włochy) 6:2 6:4.