Szanghaj: Wawrinka pokonany przez Coricia, Tsitsipas lepszy od Monfilsa

23

Po trzysetowym pojedynku Borna Corić pokonał Stana Wawrinkę w jednym z najciekawszych pojedynków drugiego dnia zmagań w turnieju ATP Masters 1000 rozgrywanym na kortach twardych w Szanghaju. Młodość triumfowała nad doświadczeniem także w starciu Stefanosa Tsitsipasa z Gaelem Monfilsem.

Po trzech wcześniejszych porażkach, Borna Corić mógł dziś po raz pierwszy zejść z kortu jako zwycięzca w spotkaniu ze Stanem Wawrinką. Szwajcar co prawda wygrał premierową partię do czterech, a w drugiej jako pierwszy miał okazje na przełamanie, lecz zarówno w jej końcówce, jak i w decydującej rozgrywce, skuteczniejszy okazał się Chorwat i to on wywalczył prawo gry w drugiej rundzie. Zacięty mecz mają za sobą również Stefanos Tsitsipas oraz Gael Monfils. Francuz w secie otwarcia nie wykorzystał trzech piłek setowych i ostatecznie przegrał go po tie-breaku. W drugiej odsłonie jedno przełamanie pozwoliło 32-latkowi z Paryża na doprowadzenie do remisu, ale ostatnie słowo należało w tym meczu do Greka, który wynikiem 6:4 zamknął całą potyczkę.

Najwyżej notowanym tenisistą, który nie przebrnął w poniedziałek progu pierwszej rundy był Diego Schwartzman. Rozstawiony z numerem dziewiątym Argentyńczyk nie sprostał Amerykaninowi Samowi Querrey’owi, przegrywając 3:6, 4:6. Wyżej klasyfikowanego oponenta pokonał dziś także rodak Querreya, Mackenzie McDonald. 23-latek z Piedmontu, który udanie przeszedł kwalifikacje, ograł oznaczonego „czternastką” Milosa Raonica 6:3, 5:7, 6:3. Dobrze poradzili sobie również dwaj pozostali Amerykanie z eliminacji, Bradley Klahn oraz Taylor Fritz. Pierwszy z nich wyeliminował rozczarowującego od miesięcy Nicka Kyrgiosa 4:6, 6:4, 6:3, zaś drugi odniósł zwycięstwo 6:3, 7:6 nad Robinem Haase.

Z grona reprezentantów USA poległ dziś za to ten, mogący pochwalić się najwyższym miejscem w rankingu ATP, Frances Tiafoe. 20-latek z Hyattsville po trzysetowej walce musiał uznać wyższość Australijczyka Matthew Ebdena 6:3, 4:6, 3:6. Najwięcej czasu na korcie spędzili dziś z kolei Marco Cecchinato oraz Gilles Simon. Po dwóch godzinach i 26 minutach gry i obronie piłki meczowej w 12. gemie trzeciego seta, z awansu do drugiej rundy mógł cieszyć się Włoch, który wygrał 6:7(4), 6:4, 7:6(2).