Sydney: Radwańska się rozpędza! Jest już w półfinale

30

Im bliżej rozpoczęcia Australian Open, tym lepiej wygląda gra Agnieszki Radwańskiej. Polka w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Sydney wygrała 6:3 6:2 z Ying-Ying Duan (Chiny). Z tą samą zawodniczką rywalizowała przed tygodniem w Shenzen, wówczas musiała bronić trzech piłek meczowych.

Dzisiejszy mecz miał zupełnie inny przebieg. Duan bardzo dobrze rozpoczęła mecz, ale już po kilku gemach znacznie obniżyła loty. Reprezentantka Państwa Środka od stanu 3:3 przegrała aż siedem gemów z rzędu! Fatalna seria sprawiła, że Radwańska wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim objęła bezpieczne prowadzenie 4:0. Duan w tym czasie popełniła bardzo dużo niewymuszonych błędów. Nie popełniała ich za to Radwańska, która doskonale potrafiła wykorzystać słabości rywalki.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego wykorzystała już pierwszą piłkę meczową po godzinie i 19 minutach gry. Jej kolejną rywalką będzie Barbora Strycova (Czechy), której pojedynek ćwierćfinałowy z Caroline Wozniacki (Dania) trwał równo dwie godziny dłużej.

Przypomnijmy, że Agnieszka Radwańska zna już smak turniejowego zwycięstwa odniesionego w największym mieście Australii. Polka triumfowała w Sydney w 2013 roku. To właśnie wtedy wygrała w finale 6:0 6:0 z Dominiką Cibulkovą (Słowacja).