Sydney: Przekonujące zwycięstwo Radwańskiej

33

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału Apia International Sydney (pula nagród: 776 000 dolarów). W meczu 1/8 finału pokonała 7:6(1) 6:1 Christinę McHale (USA), z którą nigdy wcześniej nie miała okazji rywalizować. Kolejną przeciwniczką Polki będzie Ying-Ying Duan (Chiny).

Nasza najlepsza tenisistka została rozstawiona w Syndey z numerem drugim. W I rundzie nie musiała wychodzić na kort, ponieważ przysługiwał jej ,,wolny los”. Pojedynkiem z McHale rozpoczęła więc zmagania w całych zawodach.

Było to widać w kilku pierwszych gemach, w których Radwańska spisywała się poniżej oczekiwań. 24-letnia Amerykanka objęła już prowadzenie 3:0 z przewagą podwójnego przełamania, ale podopieczna Tomasza Wiktorowskiego dość szybko opanowała sytuację na korcie. Kiedy Polka po serii wygranych gemów prowadziła już 4:3, wydawało się, że pewnie wygra pierwszego seta. McHale nawiązała jednak walkę i doszło do rozgrywki tie-breakowej. W dogrywce Radwańska nie pozostawiła już złudzeń i po godzinie oraz ośmiu minutach rywalizacji mogła cieszyć się ze zwycięstwa 7:6(1) w pierwszej części gry.

W drugiej partii zaznaczyła się już wyraźna różnica między turniejową ,,dwójką”, a zawodniczką, która musiała przedzierać się przez kwalifikacje. Amerykanka nieco spuściła z tonu i nie potrafiła już tak skutecznie przeciwstawiać się faworytce. McHale wygrała w drugim secie tylko jednego gema. Przegrywała już jednak wtedy 0:4 i tyko najwięksi optymiści ze Stanów Zjednoczonych mogli się łudzić, że ich reprezentantce uda się odrobić straty. Tak się oczywiście nie stało i Radwańska wygrała całe spotkanie 7:6(1) 6:1.

Ćwierćfinałową przeciwniczką krakowianki będzie Ying-Ying Duan. Obie panie rywalizowały ze sobą przed tygodniem w Shenzen. Minimalnie lepsza okazała się wówczas Radwańska, która musiała bronić aż trzech piłek meczowych.