Sydney: Pogromczyni Kerber zatrzymana przez Kontę

31
Johanna Konta

Znamy już nazwiska wszystkich półfinalistek 36. edycji Apia International Sydney (pula nagród: 776 000 dolarów). Szansę na turniejowe zwycięstwo wciąż ma m.in. Johanna Konta (Wielka Brytania), która w ćwierćfinale pokonała utalentowaną Darię Kastakinę (Rosja).

Wiele osób z niecierpliwością czekało na ten mecz, ponieważ Rosjanka znajduje się w wysokiej formie. Zdążyła pokonać już w Sydney Angelique Kerber (Niemcy), a przed tygodniem brakowało jej tylko jednego punktu do zwycięstwa nad Garbine Muguruzą (Hiszpania). Spotkanie z Kontą nie potoczyło się jednak po jej myśli. Przegrała 3:6 5:7, choć w drugiej partii prowadziła już 4:2. Rozstawiona z numerem szóstym Brytyjka potrafiła jednak w porę zażegnać niebezpieczeństwo i odrobić straty z nawiązką.

Półfinałową przeciwniczką Konty będzie Eugenie Bouchard (Kanada). 22-letnia tenisistka z Montrealu zapowiadała przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek, że zamierza powrócić do czołówki i w Sydney robi pierwszy krok w tym kierunku. W ćwierćfinale pewnie wygrała 6:2 6:3 z Anastazją Pawliuczenkową (Rosja). Całe spotkanie trwało tylko godzinę i 17 minut.

W gronie półfinalistek znajduje się również Agnieszka Radwańska, która awans do najlepszej czwórki zapewniła sobie po zwycięstwie nad Ying-Ying Duan. Więcej informacji o tym meczu znajdziecie w tym miejscu. O awans do finału Radwańska powalczy z Barborą Strycovą (Czechy). Reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała 7:5 6:7(6) 6:4 z Caroline Wozniacki (Dania). Pojedynek trwał aż 3 godziny i 20 minut. Strycova może mieć do siebie małe pretensje, że nie udało jej się zakończyć tego spotkania w dwóch setach, ponieważ w tie-breaku drugiej partii nie wykorzystała prowadzenia 5:0. Zrehabilitowała się za to w decydującej części gry, w której dwukrotnie odrabiała stratę przełamania.