Sydney: Kolejny tytuł Kubota i Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w najlepszy możliwy sposób zainaugurowali starty w sezonie 2018. Dwaj najwyżej sklasyfikowani debliści światowego rankingu okazali się bezkonkurencyjni w imprezie ATP 250 w Sydney (pula nagród: 528 910 dolarów), pokonując w finale parę Jan-Lennard Struff / Viktor Troicki 6:3, 6:4.

Decydujące o końcowym triumfie spotkanie było pierwszą potyczką pomiędzy obiema parami. Polak i Brazylijczyk szybko, bo już w drugim gemie serwisowym rywali, zdołali ich przełamać, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 3:1, a niedługo potem wygrali całego seta do trzech. Niemiec i Serb nie byli w stanie poważnie zagrozić Kubotowi i Melo przy ich podaniu, o czym najlepiej świadczy fakt, iż wygrali zaledwie 20 procent piłek w gemach, w których przyszło im returnować.

Na początku drugiej odsłony Struff i Troicki nieco podnieśli poziom swojej gry i w czwartym gemie mieli nawet szansę na przełamanie rozstawionych z numerem jeden przeciwników, jednak nie byli w stanie ma swoją korzyść rozstrzygnąć decydującej piłki. Z podobnej okazji skorzystali za to przy stanie 3:3 ich rywale, w wyniku czego, dokładnie po godzinie walki, mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całych zawodach.

Dzisiejsza wygrana polsko-brazylijskiej pary była ich dziewiątą wspólna odniesioną na zawodowych kortach. Łącznie Kubot ma ich na swoim koncie już 21, z kolei jego brazylijski partner 29.


Finał:

Łukasz Kubot / Marcelo Melo (Polska/Brazylia, 1) – Jan-Lennard Struff / Viktor Troicki (Niemcy/Serbia) 6:3, 6:4.