Strasburg: Świetna postawa Australijek

31

Samantha Stosur i Ashleigh Barty (obie z Australii) nie dały żadnych szans swoim rywalkom w meczach 1. rundy turnieju w Strasburgu. Do 1/8 finału awansowała również Monica Puig (Portoryko), która okazała się lepsza od pogromczyni Katarzyny Piter.

Tenisistki z Antypodów rozpoczęły zmagania od przekonujących zwycięstw. Samantha Stosur wygrała 6:0 6:1 z Ying-Ying Duan (Chiny), natomiast Ashleigh Barty pokonała 6:0 6:1 Caglę Buyukakcay (Turcja). Oba pojedynki trwały łącznie tylko godzinę i 38 minut.

Czasu na korcie nie traciła również Monica Puig. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro wygrała 6:1 6:0 z Julie Boserup (USA). Spotkanie trwało tylko 46 minut. Amerykanka przy serwisie przeciwniczki zdobyła osiem punktów, co nie dało efektu w postaci choćby jednego break-pointa. W sobotę Boserup rywalizowała z Katarzyną Piter w decydującej rundzie kwalifikacji. Nasza reprezentantka przegrała 2:6 1:6.