Stanford: Zwycięski thriller Rosolskiej w pierwszej rundzie

44

Alicja Rosolska i Alize Cornet (Francja) awansowały do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej Bank of the West Classic (pula nagród: 776 000 dolarów). W pierwszej rundzie wygrały 2:6 6:1 12:10 z Kateryną Bondarenko (Ukraina) i Ariną Rodionovą (Australia).

Trochę czasu musiało minąć, zanim Polka i Francuzka znalazły na korcie wspólny język. W pierwszych pięciu gemach wygrały tylko cztery punkty i pierwszy set należało już spisać na straty. Na szczęście w drugim secie sytuacja się odwróciła i to rywalki nie miały nic do powiedzenia. Rosolska i Cornet przełamały je trzykrotnie, a same musiały bronić w tym czasie tylko jednego break-pointa.

O losach całego meczu zadecydował super tie-break, który był najbardziej wyrównaną częścią gry. Bondarenko z Rodionovą w pewnym momencie prowadziły już 7:4, ale bardzo szybko dały się dogonić. Dla Rosolskiej i Cornet nie oznaczało to jednak końca kłopotów. Przy stanie 10:9 przeciwniczki miały piłkę meczową. Polka i Francuzka na sytuację zagrożenia odpowiedziały trzema wygranymi punktami z rzędu, dzięki czemu to właśnie je zobaczymy w ćwierćfinale.

Kolejnymi rywalkami Rosolskiej i Cornet będą Jennifer Brady i Madison Keys (obie z USA). Reprezentantki gospodarzy w pierwszej rundzie pokonały najwyżej rozstawioną parę – Raquel Atawo (USA) / Hao-Ching Chan (Tajwan).

_

Wynik meczu I rundy:

Cornet/Rosolska (Francja/Polska) – Bondarenko/Rodionova (Ukraina/Australia) 2:6 6:1 12:10