Southsea: Linette zawiodła w próbie generalnej przed Wimbledonem

22

Magda Linette po raz pierwszy w tym sezonie zdecydowała się wziąć udział w imprezie z cyklu ITF. Niestety przenosiny na niższy poziom nie zakończyły się sukcesem. Nasza reprezentantka już w I rundzie zawodów w Southsea (pula nagród: 100 000 dolarów) przegrała 6:4 5:7 2:6 z Kurumi Narą (Japoania).

Dla 25-letniej poznanianki była to już trzecia porażka z rzędu. Taka seria nie napawa optymizmem przed rozpoczynającym się w poniedziałek Wimbledonem. Linette w Southsea została rozstawiona z numerem trzecim, ale nie miała szczęścia w losowaniu. Już w 1. rundzie trafiła na Kurumi Narę, z którą przegrała dwa wcześniejsze starcia.

Wydawało się jednak, że Linette jest dzisiaj w stanie dobrać się do skóry reprezentantce Kraju Kwitnącej Wiśni. Polka rozpoczęła pojedynek od zwycięstwa 6:4 w pierwszym secie. W drugiej partii cały czas musiała odrabiać straty, ale udało jej się doprowadzić do remisu 5:5. Niestety końcówka należała do Japonki, która wygrywając dwa gemy z rzędu, doprowadziła do decydującej odsłony rywalizacji. Trzecia partia była już niestety bardzo jednostronna. Linette nie miała ani jednej okazji na przełamanie, natomiast sama dwukrotnie przegrała gema przy własnym podaniu. Po 2 i 13 minutach od rozpoczęcia pojedynku Nara mogła cieszyć się ze zwycięstwa 4:6 7:5 6:2.

Turniej w Southsea jest wyjątkowy z tego względu, że bierze w nim udział tylko szesnaście zawodniczek (brak kwalifikacji). Zwycięstwo w pierwszej rundzie jest więc równoznaczne z awansem do ćwierćfinału. Kolejną rywalką Kurumi Nary będzie Jewgienija Rodina (Rosja). Z kolei Magda Linette następny mecz rozegra już na wimbledońskich kortach.