Sofia: Bautista i Troicki zagrają o drugie turniejowe zwycięstwo

21

W decydującą fazę wszedł turniej Garanti Koza Sofia Open (pula nagród: 463 520 euro). Awans do finału imprezy rozgrywanej w stolicy Bułgarii wywalczyli Roberto Bautista Agut (Hiszpania) i Viktor Troicki (Serbia). Obaj tenisiści w 2016 roku mają już na swoim koncie turniejowe zwycięstwo.

W zdecydowanie lepszym stylu do finału awansował Hiszpan, który pokonał w dwóch setach Gillesa Mullera z Luksemburga. W pojedynku turniejowej ,,jedynki” z zawodnikiem rozstawionym z numerem szóstym nie brakowało efektownych akcji i widowiskowych uderzeń kończących z jednej i drugiej strony.  W całym meczu 27-letni Hiszpan wygrał tylko pięć punktów więcej od swojego przeciwnika jednak pozwoliło mu to na zwycięstwo 7:6(5) 6:4.

Tak dobrego widowiska nie oglądaliśmy już w drugim spotkaniu półfinałowym, w którym rozstawiony z numerem drugim Viktor Troicki podejmował leworęcznego Martina Klizana ,(Słowacja). W pierwszym secie tenisista z Bratysławy popełnił aż osiem podwójnych błędów serwisowych, jednak mimo to był w stanie wygrać premierową odsłonę w stosunku 6:4. W drugim secie ,,Klizko” szybko objął przewagę przełamania i wydawało się, że jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Troicki wziął się jednak w garść i odrobił straty nie tylko w drugiej partii, ale i całym meczu, zwyciężając ostatecznie 4:6 6:3 7:5.

Zarówno Bautista Agut, jak i Troicki mają już na swoim koncie triumf w turnieju ATP w roku 2016. Hiszpan nie miał sobie równych w nowozelandzkim Auckland, z kolei Serb zwyciężył w imprezie rozgrywanej w Sydney.