Shenzhen: Deblowa porażka Hurkacza i Majchrzaka

43

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak odpadli w pierwszej rundzie gry podwójnej w challengerowym turnieju rozgrywanym na kortach twardych w Shenzhen (pula nagród 75 000 dolarów). Polacy nie sprostali rozstawionym z numerem trzecim Marinowi Draganji i Tomislavowi Draganji, przegrywając 5:7, 6:7(5).

W pierwszej partii obie pary utrzymywały własne podania do stanu 4:4. Pierwsze przełamanie było dziełem chorwackiego duetu, który w dziewiątym gemie wykorzystał swoją szansę i znacząco przybliżył się do zwycięstwa w premierowej odsłonie meczu. Rywale Polaków nie byli jednak w stanie wykorzystać żadnej z dwóch piłek setowych i stan gry ponownie uległ wyrównaniu. Na swoje nieszczęście Hurkacz i Majchrzak po chwili znów stracili serwis, czego przeciwnicy tym razem nie omieszkali wykorzystać, zwyciężając ostatecznie 7:5.

Drugi set rozpoczął się od kolejnej straty podania naszych reprezentantów, którą jednak po kilku minutach zdołali odrobić. W dalszej fazie partii obydwa deble raz jeszcze przełamywały się nawzajem i o jej losach musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim Polacy od stanu 1:5 doprowadzili do remisu po 5, jednak dwie ostatnie piłki padły łupem Chorwatów i to oni wywalczyli awans do fazy ćwierćfinałowej.

Pierwsza runda:

Marin Draganja (Chorwacja, 3) / Tomislav Draganja (Chorwacja, 3) – Hubert Hurkacz (Polska) / Kamil Majchrzak (Polska) 7:5, 7:6(5)