Shenzen: Błyskawiczne rozstrzygnięcia w półfinałach

23

Tomas Berdych (Czechy) i Richard Gasquet (Francja) staną naprzeciw siebie w finałowym pojedynku Shenzen Open (pula nagród: 641 305 dolarów). Obaj nie mieli większych problemów w swoich półfinałach i pewnie pokonali nierozstawionych przeciwników.

Rywalem Berdycha, który przyjechał do Shenzen jako obrońca tytułu, był Thomaz Bellucci (Brazylia). Reprezentant naszych południowych sąsiadów nie błyszczał formą, ale akurat w tym spotkaniu pokazał się z bardzo dobrej strony. 28-letni tenisista z Sao Paulo przegrał 2:6 5:7, a i tak nie był to najsurowszy wymiar kary. W drugim secie Berdych prowadził już 5:2 i cały mecz mógł się skończyć znacznie szybciej.

Jeszcze mniej emocji było w drugim starciu półfinałowym. W błędzie byli Ci, którzy myśleli, że Janko Tipsarevic (Serbia) wszystkie problemy ma już za sobą. Serb nabawił się kontuzji prawego uda i przy stanie 2:6 1:4 postanowił przedwcześnie opuścić kort. W takich okolicznościach do finału awansował Richard Gasquet, który w Shenzen nie przegrał jeszcze ani jednego seta.