Seul: Radwańska przerwała serię porażek

27

Udanie występ na kortach twardych w Seulu (pula nagród: 250 tys. dolarów) rozpoczęła Agnieszka Radwańska. W spotkaniu pierwszej rundy nie straciła seta i po godzinie i 37 minutach cieszyła się ze zwycięstwa 6:4 7:5 nad Bethanie Mattek – Sands ze Stanów Zjednoczonych.

Co prawda, pierwsze przełamanie padło łupem jednej z najlepszych deblistek świata, bo to ona odskoczyła na 4:3 z breakiem z przodu, ale jak się okazało, trzy następne oczka zapisała na swoim koncie krakowianka.

W drugiej partii ponownie pierwsza przewagę zdobyła Amerykanka, która wyszła na prowadzenie 3:1. Biało – czerwona wyrównała na 3:3 i chociaż przeciwniczka złapała kolejnego breaka w dziewiątym gemie, to znów „Isia” zakończyła seta trzema gemami pod rząd.

Po przerwaniu serii czterech porażek, starsza z sióstr Radwańskich zmierzy się albo z rozstawioną z numerem siódmym Iriną – Camelią Begu (Rumunia, 7), albo z przebijającą się przez kwalifikacje Moną Barthel (Niemcy).