Seul: Pliskova w finale!

44

Karolina PliskovaKarolina Pliskova (Czechy, 2) wygrała 2:1 (4:6 7:6 6:3) z Marią Kirilenko (Rosja) w półfinale WTA Seul. Spotkanie trwało dwie godziny i 31. minut. Mecz zaczął się bardzo niespokojnie po obu stronach. Dwa przełamania na początek dla każdej ze stron, kilka spokojniejszych gemów i po raz kolejny tenisistki zdobyły breaki. Ostatecznie otwierającą partię wygrała Rosjanka, która wykorzystała bardzo słaby gem serwisowy rywalki.

W drugiej odsłonie na prowadzenie wyszła Pliskova, lecz mając podanie na seta straciła je i byliśmy świadkami tie-breaka. Tam także wiele przełamań, niepewności, zwrotów akcji. Turniejowa „dwójka” szczęśliwie wyrównała stan rywalizacji i o awansie decydowała trzecia część spotkania. Tutaj także zawodniczki grały falami, jednak obserwowaliśmy jedynie trzy przełamania. Ostatni wpadł na konto Karoliny, która mogła świętować awans do finału! W meczu o tytuł zmierzy się z Varvarą Lepchenko (USA, 5).

Karolina Pliskova (Czechy) – Maria Kirilenko (Rosja) 4:6 7:6 (5) 6:3

Varvara Lepchenko (USA) – Christina McHale (USA) 3:6 6:1 7:6 (5)