Sao Paulo: Cervantes zgarnia całą pulę

48

Wielokrotny uczestnik turniejów rozgrywanych w Polsce Inigo Cervantes (Hiszpania, 5) wygrał wszystkie pięć spotkań i w pełni może cieszyć się ze zwycięstwa w ATP Challenger Tour Finals (pula nagród: 220 tys. dolarów). Na nawierzchni ziemnej w Sao Paulo doszło do hiszpańskiego finału, w którym 25-latek po raz drugi w tej imprezie pokonał Daniela Munoza de la Navy (Hiszpania), tym razem triumfując 6:2 3:6 7:6 (4) po dwóch godzinach i dziesięciu minutach.

Sytuacja dla 98. rakiety świata nie była jednak taka łatwa, ponieważ w decydującym secie przegrywał już ze starszym o osiem lat przeciwnikiem 3:5. Nie dał dojść tenisiście z Madrytu do piłki meczowej przy jego serwisie, wykorzystując drugiego break pointa.

Inigo Cervantes jest pierwszym tenisistą, w pięcioletniej historii zawodów podsumowujących zmagania challengerowe, pochodzącym z Półwyspu Iberyjskiego.

Finał:

Inigo Cervantes (Hiszpania, 5) – Daniel Munoz de la Nava (Hiszpania, 3) 6:2 3:6 7:6 (4).