Rzym: Szarapowa i Wozniacki w 1/4 finału

38

W czwartek poznaliśmy wszystkie ćwierćfinalistki turnieju Internazionali BNL d’Italia 2018. Przed Państwem krótkie podsumowanie dnia z Foro Italico.

Trzykrotna triumfatorka imprezy Maria Szarapowa mierzyła się z Darią Gavrilovą. Australijka nie miała dużo czasu na regenerację po nocnym boju z Garbine Muguruzą, a jej oponentka potrafiła to wykorzystać. Rosjanka przez całe spotkanie dyktowała warunki na korcie i nie dała rywalce okazji na prowadzenie. Po 98 minutach gry, 31-latka z Niagania awansowała z wynikiem 6:3 6:4. W 1/4 finału zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko, która w trzech setach uporała się z Brytyjką Johanną Kontą.

Caroline Wozniacki na Campo Centrale podejmowała Anastasiję Sevastovą. Już przed spotkaniem wiele osób twierdziło, iż będzie to zacięty bój i nie można wskazać wyraźnej faworytki. Nie było inaczej – byliśmy świadkami trzech zaciętych partii. Więcej regularności i precyzji zachowała jednak Dunka i to ona może cieszyć się z awansu. Ćwierćfinałową rywalką triumfatorki tegorocznego Australian Open będzie Estonka Anett Kontaveit po wyeliminowaniu Amerykanki Venus Williams.

Bez konieczności gry w dalszej fazie turnieju zameldowała się Simona Halep. Rywalka Rumunki – Madison Keys, poddała mecz z powodu urazu żebra. W imprezie pozostały również Angelique Kerber, Elina Switolina i Caroline Garcia. Ta druga w spotkaniu z Darią Kasatkiną, w pierwszej odsłonie uległa 0:6, ale zdołała wrócić na właściwe tory i nadal jest w grze o obronę tytułu.