Rzym: Switolina kontra Halep po raz drugi

34

Elina Switolina i Simona Halep ponownie skrzyżują ze sobą rakiety w finale imprezy w Rzymie. Obie tenisistki wykazały się dziś dobrą dyspozycją.

Jako pierwsza w finale zameldowała się Ukrainka. W spotkaniu z Estonką Anett Kontaveit nie musiała dawać z siebie „100%” i zakończyła spotkanie w dwóch setach. W premierowej odsłonie turniejowa czwórka przełamała przy 3:3 i w ciągu kolejnych kilkunastu minut wygrała 6:4. W drugim secie nie doszło do żadnej zmiany. Warunki na korcie stale dyktowała obrończyni tytułu i mecz zakończył się rezultatem 6:4 6:3.

Drugi półfinał obfitował w wiele niesamowitych emocji i dramaturgi. Zeszłoroczna finalistka w pierwszych fazach spotkania z Rosjanką Marią Szarapową nie wyglądała na tenisistkę, która miałaby powalczyć w niedzielę o tytuł. Agresja i siła w grze jej rywalki sprawiły, że to trzykrotna triumfatorka turnieju wygrała premierową partię 6:4. Rumunka nie postanowiła składać broni i pokazała, że nie przypadkowo wiedzie prym wśród tenisistek w tourze. Zawodniczka zaczęła wywierać na swojej rywalce ogromną presję, głównie przez mozolne przebijanie piłek i świetne kontry. Gem. Set – Halep, 6:1. Decydująca odsłona to istny rollercoaster. Obie panie często traciły swoje podania, a do kluczowego momentu doszło przy 4:4. Wówczas to, Rumunka obroniła swoje podania, a w gemie serwisowym Rosjanki wykorzystała pierwszą piłkę meczową. Wynik – 4:6 6:1 6:4.