Rzym: Rosolska i Hibino lepsze od liderki rankingu

30

Alicja Rosolska i Nao Hibino (Japonia) od zwycięstwa rozpoczęły zmagania w Internazionali BNL d’Italia (pula nagród: 3 076 495 euro). W pierwszej rundzie turnieju deblowego pokonały 6:4 4:6 10:5 amerykańską parę Madison Keys/Bethanie Mattek-Sands.

Taki rezultat należy uznać za niespodziankę. Bethanie Mattek-Sands to liderka deblowego rankingu WTA i wielokrotna triumfatorka zawodów wielkoszlemowych w grze podwójnej oraz mieszanej. Zwykle u jej boku występuje Lucie Safarova (Czechy), natomiast w Rzymie jej stałą partnerkę zastąpiła Madison Keys.

Pierwszy set padł łupem polsko-japońskiej pary. Mattek-Sands i Keys dwukrotnie dały się przełamać, natomiast same wygrały tylko jednego gema na returnie, wskutek czego przegrały 4:6. Zupełnie inny przebieg miała druga odsłona rywalizacji, w której co chwila dochodziło do przełamań. Amerykanki utrzymały własne podanie przy stanie 4:4 i okazało się to decydujące dla losów całej partii, ponieważ wszystkie pozostałe gemy kończyły się po myśli returnujących.

W super tie-breaku po niemocy serwisowej nie było już śladu. Hibino i Rosolska wygrały wszystkie punkty przy własnym podaniu, dzięki czemu mogły cieszyć się ze zwycięstwa 6:4 4:6 10:5. Spotkanie trwało godzinę i 27 minut.

Kolejnymi rywalkami Polki i Japonki także będą zawodniczki z najwyższej półki. Po drugiej stronie siatki staną Yung-Jan Chan (Tajwan) i Martina Hingis (Szwajcaria), które w zeszłym tygodniu triumfowały w Madrycie.