Rotterdam: Zverev i Berdych z przepustkami do drugiej rundy

Rozstawieni Alexander Zverev oraz Tomas Berdych znaleźli się w gronie tenisistów, którzy wywalczyli w poniedziałek awans do drugiej rundy halowego turnieju ATP 500 rozgrywanego w Rotterdamie (pula nagród: 1 862 925 euro).

Organizatorzy największej europejskiej imprezy w tej części sezonu zaplanowali na pierwszy dzień zmagań w Ahoy Arenie cztery pojedynki singlowe. Najwyżej notowanym graczem występującym dziś przed holenderską widownią był światowy numer cztery, Alexander Zverev, który rywalizował z Davidem Ferrerem. 20-latek z Hamburga mimo momentami nierównej dyspozycji odniósł jednak dość pewne zwycięstwo, pokonując swojego o 15 lat starszego rywala 6:4, 6:3. W równie dobrym nastroju co popularny „Sasza” nie mógł być za to po swoim meczu jego starszy brat, Mischa. Lepszy od niego okazał się mistrz tych zawodów sprzed czterech lat, Tomas Berdych, który wygrał 7:5, 6:3.

Prawo gry w najlepszej szesnastce wywalczył dziś sobie również inny weteran męskich rozgrywek tenisista, Feliciano Lopez. 36-letni Hiszpan okazał się lepszy 6:3, 7:6 (4) od sensacyjnego triumfatora tego turnieju z 2016 roku, Słowaka Martina Kliżana. Jako ostatni awans do drugiej rundy wypracował sobie „szczęśliwy przegrany” z eliminacji, Włoch Andreas Seppi, który po jedynym spotkaniu na pełnym, trzysetowym dystansie wyeliminował Joao Sousę 6:4, 1:6, 6:2.


Pierwsza runda:

Feliciano Lopez (Hiszpania) – Martin Kliżan (Słowacja, Q) 6:3, 7:6 (4)

Tomas Berdych (Czechy, 6) – Mischa Zverev (Niemcy) 7:5, 6:3

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – David Ferrer (Hiszpania) 6:4, 6:3

Andreas Seppi (Włochy) – Joao Sousa (Portugalia) 6:4, 1:6, 6:2.