Roland Garros: Wawrinka o dwa kroki od obrony tytułu

23

Już tylko dwa zwycięskie pojedynki dzielą Stana Wawrinkę od powtórzenia wyczynu sprzed roku. Obrońca tytułu rozpędza się z każdym dniem i z coraz większą łatwością odprawia kolejnych rywali. W ćwierćfinale Szwajcar nie pozostawił złudzeń Albertowi Ramosowi-Vinolasowi (Hiszpania), którego pokonał 6:2 6:1 7:6(7). Wawrinka przystępował do tego starcia z pozycji zdecydowanego faworyta, ponieważ w sześciu poprzednich meczach z Katalończykiem nie przegrał ani razu, oddając przy tym tylko dwa sety.

W półfinale 31-letni tenisista z Lozanny zmierzy się z Andym Murrayem, która sprawił olbrzymią przykrość miejscowym kibicom. Szkot wygrał 5:7 7:6(3) 6:0 6:2 i wyrzucił poza burtę turnieju ostatniego reprezentanta gospodarzy. Gasquet przez pierwsze dwa sety rywalizował z wiceliderem rankingu ATP, jak równy z równym. Na początku trzeciej odsłony gry dopadł go jednak kryzys, którego nie zdołał już przezwyciężyć. Warto podkreślić, że kolejnego seta w drodze do finału stracił Murray. Szkot w tegorocznej edycji Roland Garros ma już na swoim koncie pięć przegranych partii.

Z racji tego, że deszcz nie przeszkadzał już dzisiaj tenisistom udało się dokończyć spotkania rundy czwartej. Dość dobrze poradził sobie Novak Djokovic, który cały czas ma prawo marzyć o pierwszym turniejowym zwycięstwie na paryskiej mączce. ,,Nole” wygrał 3:6 6:4 6:1 7:5 z Roberto Bautistą Agutem, mimo że w ostatniej partii przegrywał już 2:4.

O awans do półfinału Serb powalczy z Tomasem Berdychem (Czechy). Reprezentant naszych południowych sąsiadów nadspodziewanie szybko poradził sobie z Davidem Ferrerem (Hiszpania). Czech wygrał 6:3 7:5 6:3 i po raz trzeci w karierze zameldował się w ćwierćfinale French Open. Szczególnie w drugim secie Berdych nie wystrzegał się prostych błędów, jednak wydaje się, że powoli wychodzi z kryzysu, w którym znajduje się od początku sezonu.

Wyniki środowych meczów ćwierćfinałowych:

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) 6:2 6:1 7:6(7)

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) – Richard Gasquet (Francja, 9) 5:7 7:6(3) 6:0 6:2

_

Wyniki zaległych meczów IV rundy:

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 14) 3:6 6:4 6:1 7:5

Tomas Berdych (Czechy, 7) – David Ferrer (Hiszpania, 11) 6:3 7:5 6:3

Dominic Thiem (Austria, 13) – Marcel Granollers (Hiszpania) 6:2 6:7(2) 6:1 6:4

David Goffin (Belgia, 12) – Ernests Gulbis (Łotwa) 4:6 6:2 6:2 6:3