Roland Garros: Świątek straciła szansę na poprawę zeszłorocznego wyniku

38

Iga Świątek nie zdołała awansować do półfinału turnieju dziewcząt French Open. Nasza najzdolniejsza juniorka przegrała w ćwierćfinale 2:6 3:6 z Martą Pajginą (Rosja). Na tym samym etapie rywalizacji zakończyła zmagania w poprzedniej edycji paryskich zawodów.

Nasza reprezentantka szła przez turniej jak burza. W trzech wcześniejszym meczach nie straciła ani jednego seta. Imponować mógł zwłaszcza mecz 1/8 finału, który 16-letnia warszawianka wygrała w 39 minut, nie przegrywając w nim choćby gema. Apetyt rósł w miarę jedzenia, lecz ćwierćfinałowa rywalka Świątek okazała się zbyt wymagająca.

18-letnia Rosjanka zajmuje obecnie 330. miejsce w rankingu WTA. Co ciekawe, nigdy nie przykłada większej wagi do rozgrywek juniorskich, ale w Paryżu zdecydowała się sprawdzić na tle rówieśniczek. W 1/8 finału niespodziewanie pokonała rozstawioną z numerem pierwszym Anastazję Potapową (Rosja), wysyłając tym samym sygnał ostrzegawczy kolejnym rywalkom. O wielkich umiejętnościach Pajginy jako kolejna przekonała się Iga Świątek. Polce ani razu nie udało się objąć w meczu prowadzenia. Bezradna była zwłaszcza przy serwisie przeciwniczki. Doprowadziła tylko jednego przełamania na swoją korzyść, ale wówczas przegrywała już 2:6 1:5 i znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji.

Świątek przegrała ostatecznie 2:6 3:6 i pożegnała się z paryskim turniejem na etapie ćwierćfinału. Na tym samym szczeblu turniejowej drabinki zatrzymała się przed rokiem. Wówczas powstrzymała ją Anastazja Potapowa.