Roland Garros: Świątek nie przestaje zachwycać

21

Wciąż trwa piękny paryski sen Igi Świątek. 15-letnia Polka debiutująca na imprezie wielkoszlemowej gra jak z nut i bez starty seta awansowała do 1/8 finału. Wysoką formę potwierdziła również w grze podwójnej.

W 2. rundzie turnieju głównego rywalką Świątek była Mai Hontama z Japonii. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni jest obecnie 24. juniorką świata, jednak musiała uznać wyższość biało-czerwonej, która sklasyfikowana jest pod koniec piątej dziesiątki. Pierwszy set był bardzo wyrównany i trwał 56 minut. Świątek odrobiła w nim stratę przełamania i wygrała 6:4. W drugiej odsłonie gry obie zawodniczki szły ,,łeb w łeb” do stanu 3:3. Wówczas serią trzech wygranych gemów z rzędu popisała się Polka, która przypieczętowała tym samym awans do najlepszej szesnastki.

Najwyżej sklasyfikowana polska juniorka próbuje także swoich sił w deblu. Zdecydowała się na wspólnym występ z reprezentantką Italii, Federicą Bilardo. W pierwszej rundzie polsko-włoska para wygrała 6:4 3:6 10:2 z turniejowymi ,,szóstkami”, Jodie Burrage (Wielka Brytania) i Panną Udvardy (Węgry).

Ze stolicą Francji mogą się już za to żegnać Piotr Matuszewski i Kacper Żuk. Nasi eksportowi juniorzy w ubiegłych dniach przegrali pojedynki 1. rundy w grze pojedynczej, a dzisiaj za ciężka okazała się dla nich pierwsza przeszkoda w deblu. Matuszewski i Żuk, którzy występują wspólnie podczas wielu turniejów przegrali 6:7(4) 5:7 z Benjaminem Sigouinem (Kanada) i Louisem Wesselsem (Niemcy).

_

Wynik meczu 2. rundy:

Iga Świątek (Polska) – Mai Hontama (Japonia) 6:4 6:3

_

Wyniki meczów 1. rundy:

Sigouin/Wessels (Kanada/Niemcy) – Matuszewski/Żuk (Polska/Polska) 7:6(4) 7:5

Bilardo/Świątek (Włochy/Polska) – Burrage/Udvardy (Wlk.Brytania/Węgry) 6:4 3:6 10:2