Roland Garros: Rosolska i Hibino wyeliminowały rozstawioną parę

29

Alicja Rosolska i Nao Hibino (Japonia) awansowały do 1/8 finału Rolanda Garrosa. W II rundzie polsko-japońska para wygrała 6:7(4) 6:3 6:3 z Dariją Jurak (Chorwacja) i Anastasią Rodionovą (Australia). Rywalki były rozstawione w Paryżu z numerem siedemnastym.

Nasza reprezentantka startuje w Paryżu nieprzerwanie od 2007 roku. Przez ten czas tylko raz udało jej się wygrać dwa mecze i awansować do 1/8 finału. Teraz dzieli już ją tylko jeden wygrany mecz od poprawy tego rezultatu. Ewentualny awans do ćwierćfinały byłby dla 31-letniej warszawianki życiowym sukcesem. Nigdy wcześniej w zawodach wielkoszlemowych nie dochodziła do tak zaawansowanej fazy rywalizacji.

Współpraca z Hibino układa się jednak wzorowo i Polkę bez wątpienia stać na wyjątkowo dobry wynik w Paryżu. W II rundzie Polka i Japonka przegrały co prawda pierwszą partię, ale później mecz przebiegało pod ich dyktando. W dwóch ostatnich setach Jurak i Rodionova ani razu nie przełamały biało-czerwonych. Zresztą już w pierwszej odsłonie rywalizacji polsko-japońska para była bliska zwycięstwa. Niestety prowadzenie 5:3 zostało roztrwonione, a tie-break padł łupem rywalek. Ostatecznie Rosolska i Hibino wygrały 6:7(4) 6:3 6:3. Spotkanie trwało 2 godziny i 17 minut.

Kolejnymi rywalkami polsko-japońskiego duetu będą Kirsten Flipkens (Belgia) i Francesca Schiavone (Włochy) lub Myrtille Georges i Chloe Paquet (obie z Francji).

_

Wynik meczu II rundy:

Hibino/Rosolska (Japonia/Polska) – Jurak/Rodionova (Chorwacja/Australia, 17) 6:7(4) 6:3 6:3