Roland Garros: Popis Świątek w 1/8 finału! Rywalka odjechała na ,,rowerze”

40

Niezwykle przekonujące zwycięstwo odniosła Iga Świątek w 1/8 finału juniorskiego Rolanda Garrosa. 16-letnia warszawianka wygrała 6:0 6:0 z Yleną In-Albon (Szwajcaria).

Polka w stolicy Francji wygrała już trzy spotkania. Tym samym powtórzyła sukces z zeszłorocznej edycji, kiedy również udało jej się awansować do najlepszej ósemki. Wówczas Świątek rozpoczynała zmagania w Paryżu od kwalifikacji, natomiast w tym roku została rozstawiona z numerem piątym i jest jedną z faworytek do turniejowego zwycięstwa. Na razie spisuje się doskonale – w trzech pojedynkach nie przegrała ani jednego seta.

Co więcej, w meczu 1/8 finału nie straciła nawet gema! Takie wyniki padają na turniejach wielkoszlemowych niezwykle rzadko. Gorzką pigułkę musiała przełknąć Ylena In-Albon. O 18-letniej Szwajcarce większość kibiców nie słyszała, ale nie oznacza to, że jest słabą tenisistką. Co ciekawe, w rankingu WTA zajmuje niewiele wyższą pozycję od… Igi Świątek. In-Albon sklasyfikowana jest obecnie na 596. pozycji, natomiast nasza najzdolniejsza juniorka zajmuje 619. miejsce.

Pojedynek trwał tylko 39 minut. Aż trudno w to uwierzyć, ale w całym meczu Szwajcarka miała tylko jedną szansę na wygranie gema. Wyjątkowo jednostronne były gemy serwisowe naszej reprezentantki, w których rywalka zdobyła łącznie osiem punktów.

Ćwierćfinałową przeciwniczką Polki będzie Marta Paigina (Rosja). Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów w rankingu WTA zajmuje 330. miejsce. W 1/8 finału niespodziewanie wyeliminowała turniejową ,,jedynkę” Anastazję Potapową (Rosja). To właśnie Potapowa zatrzymała zwycięski marsz Świątek w poprzedniej edycji Rolanda Garrosa.