Roland Garros: Pliskova i Halep powalczą o fotel liderki

45

Wiele wskazuje na to, że w najbliższy poniedziałek dojdzie do dużej zmiany w rankingu WTA. Po piętach liderującej Angelique Kerber depczą bowiem Karolina Pliskova (Czechy) i Simona Halep (Rumunia). Obie zawodniczki wywalczyły dziś awans do półfinału Rolanda Garrosa.

Ćwierćfinałowe spotkanie Halep z Eliną Switoliną (Ukraina) było przez niektórych nazywane przedwczesnym finałem. Zawodniczki te słyną z dobrej gry na nawierzchni ziemnej, a w ostatnim czasie znajdowały się w wysokiej formie. Halep wygrała 3:6 7:6(6) 6:0, choć w pewnym momencie była już jedną nogą poza burtą turnieju. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów prowadziła już 6:3 5:1, ale roztrwoniła całą przewagę. Kolejną szansę zmarnowała w tie-breaku, kiedy nie wykorzystała piłki meczowej.

W drugim pojedynku ćwierćfinałowym zabrakło tak efektownych zwrotów akcji. Pierwszego seta Pliskova wygrała po tie-breaku, w którym straciła trzy punkty. Wiele wskazywało na to, że Caroline Garcia (Francja) doprowadzi do dogrywki również w drugiej odsłonie rywalizacji. Reprezentantka gospodarzy dała się jednak przełamać w kluczowym momencie, wskutek czego przegrała 6:7(3) 4:6.

Halep i Pliskova zmierzą się ze sobą jutro w półfinale. Jeśli spotkanie zwycięsko zakończy Czeszka, to w poniedziałek zostanie nową liderką rankingu WTA. W przypadku zwycięstwa Rumunki do zmiany na pozycji liderki potrzebne będzie spełnienie jeszcze jednego warunku. Halep liderką zostanie tylko wtedy, jeśli wygra również finałowe starcie. Drugą parę półfinałową stworzą Jelena Ostapenko (Łotwa) i Timea Bacsinszky (Szwajcaria).