Roland Garros: Obiecujący występ Cibulkovej

24

Szesnaście zawodniczek wywalczyło w niedzielę awans do 2. rundy French Open. Najwyżej notowaną tenisistką, która przedostała się do kolejnej fazy turnieju jest Dominika Cibulkova (Słowacja). Turniejowa ,,szóstka” nie tylko odniosła zwycięstwo, ale popisała się też wieloma efektownymi zagraniami.

Pierwszą rywalką reprezentantki naszych południowych sąsiadów była Lara Arruabarrena (Hiszpania), specjalistka od gry na nawierzchni ziemnej. Słowaczka wyszła na kort niezwykle zmotywowana, a w trakcie wymian pozytywna energia ją rozpierała. Obserwując Cibulkovą można było przypomnieć sobie jej zeszłoroczne pojedynki, kiedy znajdowała się w życiowej formie. Arruabarrena nie popełniała zbyt wielu błędów, ale pozostawała w cieniu rozpędzonej przeciwniczki. Cibulkova odniosła przekonujące zwycięstwo 6:2 6:1 i po niespełna pięciu kwadransach rywalizacji mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy.

Zdecydowanie cięższą przeprawę ma za sobą Venus Williams (USA). Starsza z amerykańskich sióstr wygrała 6:4 7:6(3) z Qiang Wang (Chiny), choć w obu setach przegrywała ze stratą przełamania. W drugiej partii musiała bronić nawet dwóch piłek setowych. Kolejną rywalką Williams będzie Kurumi Nara (Japonia). Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni wygrała 3:6 7:5 6:4 z 15-letnią Amandą Anisimovą (USA). Amerykanka jest pierwszą osobą urodzoną w XXI wieku, która ma za sobą występ w turnieju głównym Wielkiego Szlema. Do szczęścia zabrakło jej niewiele, ponieważ w pewnym momencie prowadziła 6:3 4:2.

Triumfalny powrót zanotowała Petra Kvitova (Czechy). Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu rozegrała pierwszy oficjalny mecz w 2017 roku. Już po godzinie i 13 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:3 6:2 nad Julią Boserup (USA). Kolejną rywalką Czeszki będzie Bethanie Mattek-Sands (USA), która do turnieju głównego przedzierała się przez kwalifikacje.