Roland Garros: Nadal rozbija, Dimitrow odpada

16

Zdecydowanie jednostronne widowisko mają za sobą kibice, którzy skupili się w piątek na spotkaniu rozstawionego z numerem czwartym Rafaela Nadala (Hiszpania, 4) z Nikołozem Basilaszwilim (Gruzja). W trzeciej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros Hiszpan nie pozostawił złudzeń rywalowi oddając mu zaledwie jednego gema w całym pojedynku!

Dziewięciokrotny mistrz imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych w Paryżu spotka się teraz ze swoim rodakiem, Roberto Bautistą Agutem (Hiszpania, 4), który powoli znajduje formę z początku roku. W piątkowym starciu „Bati” wyeliminował bez straty seta Jiri’ego Vesely (Czechy), ogrywając go 6:3 6:4 6:3.

Największą niespodzianką wydaje się być porażka grającego z jedenastką Grigora Dimitrowa (Bułgaria, 11). Sezon na cegle nie jest zbyt udany dla Bułgara i być może sama przegrana z Pablo Carreno Bustą (Hiszpania, 20) nie powoduje sensacji, ale sam styl, bowiem „Baby Federera” nie było stać na zgarnięcie chociażby seta. Po dwóch godzinach i osiemnastu minutach 25-latek z Gijon triumfował 7:5 6:3 6:4.

Zdecydowanie mniej zmęczony może być kolejny przeciwnik Hiszpana, Milos Raonic (Kanada, 5). Podopieczny Carlosa Moy’i i Riccardo Piatti’ego już po 28 minutach cieszył się z awansu do najlepszej szesnastki, bowiem przy stanie 6:1 1:0 Guillermo Garcia – Lopez (Hiszpania) skreczował z powodu bólu uda.

Jeżeli Kanadyjczyk wyeliminuje także Carreno Bustę, wówczas wyrówna swój najlepszy wynik na French Open i podobnie jak trzy lata temu, osiągnie ćwierćfinał.

Z niemałych kłopotów wykaraskał się Novak Djokovic (Serbia, 2). Obrońca mistrzowskiego tytułu przegrywał już 1:2 w setach w konfrontacji z Diego Schwartzmanem (Argentyna), ale ostatecznie, po niemalże dwustu minutach „Nole” cieszył się ze zwycięstwa 5:7 6:3 3:6 6:1 6:1.

W czwartej rundzie były lider światowego rankingu spotka się z turniejową dziewiętnastką Albertem Ramosem – Vinolasem (Hiszpania, 19), który pokonał 6:2 3:6 5:7 6:2 6:1 reprezentującego gospodarzy Lucasa Pouille’a (Francja, 16).

Piątkowe wyniki III rundy:

Milos Raonic (Kanada, 5) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:1 1:0 i krecz
Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 20) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) 7:5 6:3 6:4
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 17) – Jiri Vesely (Czechy) 6:3 6:4 6:3
Rafael Nadal (Hiszpania, 4) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 6:0 6:1 6:0
Dominic Thiem (Austria, 6) – Steve Johnson (USA, 25) 6:1 7:6 (4) 6:3
Horacio Zeballos (Argentyna) – David Goffin (Belgia, 10) 4:5 i krecz
Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 19) – Lucas Pouille (Francja, 16) 6:2 3:6 5:7 6:2 6:1
Novak Djokovic (Serbia, 2) – Diego Schwartzman (Argentyna) 5:7 6:3 3:6 6:1 6:1.