Roland Garros: Linette musi uzbroić się w cierpliwość

30

Aura nie była dzisiaj zbyt łaskawa dla tenisistów rywalizujących na kortach Rolanda Garrosa. Rywalizacja na wszystkich kortach została przerwana tuż po godzinie 17 z powodu opadów deszczu. Spotkanie Magdy Linette z Eliną Switoliną (Ukraina) zostało przełożone na dzień jutrzejszy.

Polka i Ukrainka jako ostatnie miały zaprezentować się na głównym korcie im. Philippa Chatrier. Dla naszej reprezentantki była to wielka okazja, by pokazać się z dobrej strony przed szerszą publicznością na jednym z najważniejszych obiektów tenisowych. Pogoda pokrzyżowała jednak szyki organizatorom i plan gier musiał ulec zmianie. Pojedynek Linette i Switoliny rozpocznie się o godzinie 11 w niedzielę. Areną zmagań będzie kort Suzanne Lenglen – drugi co do ważności obiekt w Paryżu.

Część zawodniczek zdążyła jednak zakończyć swoje mecze zanim pojawiły się problemy z warunkami atmosferycznymi. Wiele radości dała miejscowym kibicom Caroline Garcia (Francja), która rozstrzygnęła na własną korzyść zacięte spotkanie z Su-Wei Hsieh (Tajwan). Azjatka prowadziła 6:5 z przewagą przełamania w decydującym secie, ale ostatecznie to reprezentantka gospodarzy wygrała 6:4 4:6 9:7. Kolejną rywalką Garcii będzie Alize Cornet (Francja), która bardzo szybko rozprawiła się z Agnieszką Radwańską.

Drugą parę 1/8 finału w dolnej połowie drabinki stworzą Simona Halep (Rumunia) i Carla Suarez Navarro (Hiszpania). 25-letnia Rumunka wygrała 6:0 7:5 z Darią Kasatkiną (Rosja). Reprezentantka naszych sąsiadów ze wschodu ma czego żałować, ponieważ w drugim secie nie wykorzystała prowadzenia 5:3. Z kolei Suarez Navarro wygrała 6:4 6:4 z Jeleną Wiesniną (Rosja). Choć to Rosjanka była rozstawiona z wyższym numerem, wyniku nie można uznać za niespodziankę. Wiesnina przed przyjazdem do Paryża przegrała cztery mecze z rzędu i utraciła wysoką formę z początku sezonu.