Roland Garros: Keys i Stephens w ćwierćfinale

40

Dziś poznaliśmy pierwsze ćwierćfinalistki Roland Garros 2018. Sprawdźmy, które tenisistki powalczą o 1/2 finału.

Madison Keys rywalizowała z Mihaelą Buzarnescu. Kibice spodziewali się wyrównanego starcia, zwłaszcza po zwycięstwie Rumunki nad Eliną Switoliną, ale mocno się zawiedli. 30-latka z Bukaresztu nie prezentowała dziś dyspozycji z ostatniego spotkania, a turniejowa trzynastka była wyjątkowo regularna. Jej silne uderzenia często lądowały pod samą linią końcową, a ponadto dopisywał jej serwis. Finalistka US Open 2017 po 65 minutach zakończyła spotkanie wynikiem 6:1 6:4. Kolejną oponentką tenisistki będzie Julia Putincewa, która dziś okazała swą wyższość nad Czeszką, Barborą Strycową.

Problemów z awansem nie miała także rodaczka Keys, Sloane Stephens. Wielkoszlemowa mistrzyni w starciu z Estonką Anett Kontaveit straciła tylko 2 gemy, a w drugiej odsłonie zwyciężyła 6:0. Podopieczna Kamau Murray’a na swoją rywalkę musi poczekać do jutra. Spotkanie Caroline Wozniacki – Daria Kasatkina zostało dziś przerwane przy wyniku 7:6 3:3 na korzyść Rosjanki, z powodu zapadającej ciemności.