Roland Garros: Kerber rozłożona na łopatki

48

Angelique Kerber (Niemcy) po raz drugi z rzędu przegrała w 1. rundzie French Open! Liderka rankingu WTA uległa 2:6 2:6 Jekaterinie Makarowej (Rosja). Po raz pierwszy w historii turnieju zawodniczka rozstawiona z ,,jedynką” doznała porażki w pierwszym meczu.

Taki rezultat to spora niespodzianka. Co prawda Kerber nie znajdowała się ostatnio w wysokiej formie, ale oczekiwania związane z jej występem były większe. Okazało się jednak, że już w pojedynku 1. rundy Niemka nie miała nic do powiedzenia. Makarowa grała odważniej i kiedy tylko nadarzała się okazja, przejmowała inicjatywę. Kerber od czasu do czasu odgryzała się rywalce, ale najczęściej tylko odprowadzała piłkę wzrokiem. W obu setach liderka WTA zdobyła dwa gemy, choć zwłaszcza w drugiej partii miała wiele szans na podreperowanie swojego dorobku. Pojedynek trwał godzinę i 23 minuty.

Zeszłoroczne zmagania Niemki na kortach Rolanda Garrosa skończyły się równie szybko. Wówczas w 1.rundzie musiała uznać wyższość Kiki Bertens (Holandia). Wynika z tego, że Niemka nie straci rankingowych punktów.

Makarowa jeszcze dzisiaj pozna swoją kolejną przeciwniczkę. Wyłoni ją starcie pomiędzy Lesią Curenko i Kateryną Kozłową (obie z Ukrainy).