Roland Garros: Halep powalczy o tytuł z Ostapenko

32

Rumunka Simona Halep i Łotyszka Jelena Ostapenko zagrają o wielkoszlemowy tytuł na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W pierwszym czwartkowym meczu Ostapenko pokonała w trzech setach Szwajcarkę Timeę Bacsinszky, natomiast Halep po trzech partiach okazała się lepsza od Czeszki Karoliny Pliskovej.

Pierwszym półfinałowym starciem było spotkanie debiutantki na tym poziomie rozgrywek z bardziej doświadczoną rywalką. Dla Jeleny Ostapenko był to pierwszy w karierze półfinał turnieju wielkoszlemowego. Pierwszy set zakończył się na jej korzyść po tie-breaku. W drugim secie Bacsinszky zaczęła grać lepiej i to ona zwyciężyła do 3. W decydującej partii dochodziło do wielu przełamań, ale ostatecznie lepsza okazała się młodsza z tej dwójki Łotyszka. Warto dodać, że obie tenisistki obchodziły tego dnia swoje urodziny.

W drugim półfinale spotkały się tenisistki, które znają już smak awansu nie tylko do półfinału, ale także do finału turnieju Wielkiego Szlema. Pojedynek ten miał podobny przebieg do pierwszego spotkania półfinałowego. W pierwszej partii zadecydowało jedno przełamanie na korzyść Halep, która wygrała premierową odsłonę do 4. W drugim secie górą była Pliskova, której zwycięstwo dało przełamanie serwisu przy stanie 3:2. W decydującej rozgrywce na prowadzeniu przez cały czas była Halep, która ostatecznie zwyciężyła i powalczy w sobotę o tytuł.