Rio de Janeiro: Thiem i Busta w drugiej rundzie

39
Dominic Thiem

Minął drugi dzień rozgrywek turnieju RIO OPEN 2018. Swoje spotkania rozgrywało wielu faworytów do tytułu.

Dominic Thiem, który w stolicy Brazylii triumfował rok temu, w pierwszej rundzie rywalizował z Serbem Dusanem Lajovcem. W premierowym secie, Austriak dominował na korcie i gra toczyła się na jego warunkach. Z przewagą dwóch przełamań wygrał 6:2. W drugiej odsłonie 24-latek prowadził już 2:0, ale nie zdołał na długo utrzymać przewagi i po chwili stan w partii się wyrównał. Dopiero przy 6:5, tenisista z Wiener Neustadt ponownie odebrał podanie oponenta i mecz zakończył się rezultatem 2:0.

W kolejnej fazie turnieju zameldował się także Pablo Carreno Busta. Ubiegłoroczny finalista bez zbędnych formalności zapisał kolejne zwycięstwo na swoje konto i po 63 minutach gry tablica wyników wskazała 6:4 6:1 ma korzyść Hiszpana.

W innych spotkaniach awansowali także Gael Monfils, czy Diego Schwartzman. Francuz w zaciętym boju pokonał Horacio Zeballosa, a Argentyńczyk awansował po kreczu Caspra Ruud.