Rio de Janeiro: Latający Belg pokonał obrońcę tytułu

19
zimbio.com

Pablo Cuevas (Urugwaj) nie zostanie po raz drugi z rzędu triumfatorem Rio Open (pula nagród: 1 461 560 dolarów). Broniący tytułu Urugwajczyk już w I rundzie przegrał ze sklasyfikowanym w drugiej setce rankingu ATP Arthurem De Greefem (Belgia).

24-letni De Greef dopiero po raz czwarty w karierze bierze udział w turnieju ATP. Pojedynek z Cuevasem nie był dla niego pierwszym w Rio de Janeiro, ponieważ wcześniej musiał przejść przez kwalifikacje. Belg zupełnie nie przestraszył się faworyzowanego przeciwnika i od początku grał niezwykle skutecznie, ale też efektownie. W pamięci kibiców pozostaną jego bekhendy grane z wyskoku i precyzyjne do bólu dropszoty zagrywane ze strony forhendowej. Cuevas popełniał za to dużo niewymuszonych błędów i nie był w stanie przystosować się do oryginalnego stylu gry rywala. De Greef wygrał 6:3 3:6 7:5, co może uznać za swój największy sukces w karierze. Nigdy wcześniej nie pokonał bowiem tak wysoko notowanego zawodnika.

W 1/8 finału dojdzie do starcia kwalifikantów, ponieważ naprzeciw De Greefa stanie Nicolas Kicker (Argentyna). 24-latek z Merlo wygrał 7:5 6:0 z Marco Cecchinato (Włochy). Niezwykle jednostronny był drugi set tego pojedynku. Reprezentant Italii zdobył w nim tylko osiem punktów, z czego tylko jeden na returnie.

Z turniejem w Rio de Janeiro pożegnał się rozstawiony z numerem ósmym Joao Sousa (Portugalia). Zwycięzca dwóch turniejów ATP przegrał gładko 3:6 1:6 z Roberto Carballesem Baeną (Hiszpania). Całe spotkanie trwało tylko 66 minut, a Sousa nie doczekał się w jego trakcie na choćby jedną szansę na przełamanie. O awans do ćwierćfinału Carballes Baena powalczy z Casperem Ruudem (Norwegia). Grający dzięki ,,dzikiej karcie” 18-latek wygrał 6:3 6:4 z Rogerio Dutra Silvą (Brazylia).