Quanzhou: Hurkacz zakończył zmagania na 1/8 finału

33

Hubert Hurkacz nie wystąpi w ćwierćfinale challengera w chińskim Quanzhou (pula nagród: 50 000 dolarów). Nasz reprezentant przegrała w 1/8 finału 4:6 6:4 5:7 z Ilią Iwaszką (Białoruś).

20-letni wrocławianin może być zadowolony ze swojej postawy w całym turnieju. Najpierw przebrnął przez kwalifikacje, a w 1. rundzie nieoczekiwanie pokonał Nikolę Milojevicia (Serbia). W 1/8 finału miał ochotę na kolejne zwycięstwo nad tenisistą z drugiej setki rankingu ATP i był bardzo bliski zrealizowania celu. W starciu z Iwaszką doprowadził do trzeciego seta, w którym miał nawet dwie szanse na przełamanie. Niestety żadnej z nich nie wykorzystał, natomiast sam dał się przełamać przy stanie 5:6, co było równoznaczne z porażką w całym meczu. Pojedynek trwał 2 godziny i 5 minut.

W rankingu ATP nasz reprezentant awansuje o kilkanaście pozycji, wskutek czego zostanie sklasyfikowany w okolicach 340. miejsca. To wynik bliski jego rekordowego osiągnięcia – we wrześniu ubiegłego roku był notowany na 329. pozycji.