Pullach: Majchrzak wygrywa na inaugurację

35

Kamil Majchrzak pokonał Matthiasa Bachingera 6:3, 6:4 w pierwszej rundzie challengera ISAR Open rozgrywanego na kortach ziemnych w Pullach.

Po niepowodzeniu w zawodach na kortach w Gdyni, tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego udał się w poszukiwaniu rankingowych punktów za naszą zachodnią granicę. Spotkanie z doświadczonym Matthiasem Bachingerem rozpoczęło się dla Polaka od ciężkiej walki o utrzymanie serwisu i konieczności obrony trzech break pointów. Ostatecznie udało mu się cało wyjść z opresji, a dalsza część premierowej odsłony potoczyła się dla niego już mniej problematycznie. Majchrzak dwukrotnie z rzędu przełamał rywala, dzięki czemu objął prowadzenie 4:0. Niemiec szybko odrobił co prawda połowę strat, lecz ostatnie dwa gemy serwisowe nasz reprezentant pewnie wygrał do 15, zwyciężając seta 6:3.

W drugiej partii jako pierwszy okazję do pozbawienia oponenta serwisu wypracował sobie w trzecim gemie 22-letni piotrkowianin, jednak nie był w stanie wygrać piłki decydującej o przełamaniu. Bachinger swoich szans doczekał się w szóstym gemie, lecz i on nie potrafił postawić kropki nad „i”. Kluczowy dla losów tej odsłony i całej potyczki okazał się gem numer siedem, w którym to Polak dopiął swego i odebrał podanie 31-latkowi z Monachium. Faworyt gospodarzy zażarcie walczył o doprowadzenie do remisu, ale poległ w grze na przewagi w ósmym oraz dziesiątym gemie i 84 minutach gry pożegnał się z imprezą.

Przeciwnikiem Majchrzaka w meczu o awans do ćwierćfinału będzie nowy mistrz turnieju w Kitzbuhel, Słowak Martin Kliżan, który we wtorek po zwycięstwie 6:3, 6:2 wyeliminował z dalszych zmagań Hiszpana Ricardo Ojedę Larę.