Puchar Federacji: Rosjanki wygrywają zielonogórskie zmagania

89

Bez potrzeby rozgrywania pojedynku gry podwójnej Rosjanki zapewniły sobie zwycięstwo w zielonogórskim turnieju Pucharu Federacji Grupy I strefy euro-afrykańskiej. W finałowym spotkaniu reprezentantki „Sbornej” okazały się lepsze od Szwedek, wygrywając oba starcia singlowe.

Pierwszy punkt jedynym pogromczyniom biało – czerwonych zdobyła Natalia Wichliancewa, która w pojedynku drugich rakiet cieszyła się ze zwycięstwa 7:6 (1) 6:2 nad Johanną Larsson.

Notowana na początku drugiej setki Rosjanka dwukrotnie odskakiwała na przewagę przełamania, jednak za każdym razem trzydziestolatka odrabiała straty. W samym tie breaku świętująca za tydzień swoje 22. urodziny zawodniczka szybko odskoczyła i już nie dała się doścignąć.

Wyższość Rosjanek potwierdziła Anastazja Pawluczenkowa, która mimo tego, że dość nerwowo reagowała podczas końcówki pierwszego seta (z powodu kilku niefortunnych decyzji sędziów). Ostatecznie, po godzinie i dwudziestu minutach „Nastka” cieszyła się ze zwycięstwa 6:3 6:2 nad Rebeccą Peterson (Szwecja).