Puchar Federacji: Polki przegrywają pierwsze starcie

27

Od pojedynku Magdy Linette ze Sloane Stephens rozpoczęła się rywalizacja Polski i USA w ramach pierwszej rundy II Grupy Światowej w Pucharze Federacji. 23-letnia poznanianka przegrała 2:6 4:6, mimo że w drugim secie prowadziła już 4:0 i 30:15.

Od początku na korcie twardym w Holua Tennis Center dominowała reprezentantka gospodarzy. W jej poczynaniach można było zaobserwować więcej agresji i zdecydowania, co przekładało się na częste przejmowanie inicjatywy w wymianach. Stephens narzuciła swój styl gry Polce, która była równie bezradna, jak kilka miesięcy temu, kiedy to obie panie zmierzyły się ze sobą podczas imprezy WTA w Waszyngtonie. Wówczas zajmująca obecnie 25. miejsce w rankingu WTA Amerykanka wygrała 6:2 6:1. Linette nie znalazła recepty na potężne zagrania ze strony rywalki aż do końca pierwszej partii, którą ostatecznie przegrała 2:6.

Stephens nieco rozluźniła się po wygraniu pierwszego seta i nie potrafiła się odpowiednio skoncentrować w pierwszych gemach kolejnej odsłony. 22-latka z Florydy popełniała w tym okresie gry dużo niewymuszonych błędów, dzięki czemu Linette mogła wyjść na prowadzenie i pokazać się z nieco lepszej strony. Polka na tyle dobrze korzystała ze słabszej dyspozycji rywalki, że w pewnym momencie prowadziła już 4:0 i 30:15 przy własnym podaniu. Stephens nie zamierzała jednak spisywać drugiego seta na straty i ruszyła w szaleńczą pogoń. Amerykanka powróciła do poziomu gry jaki prezentowała w premierowej odsłonie gry i bez problemu dogoniła Polkę, a następnie sama wyszła na prowadzenie 5:4. Po zmianie stron nie miała problemów z dobiciem Polki przy własnym podaniu. Stephens wykorzystała trzecią piłkę meczową i wygrała cały mecz 6:2 6:4.

W drugim sobotnim spotkaniu Paula Kania skrzyżuje rakiety z Venus Williams. Jeśli w tym pojedynku górą również będzie Amerykanka, to nasze reprezentantki już po pierwszym dniu rywalizacji znajdą się w bardzo trudnym położeniu.